İTALYA & GÜNEY FRANSA TURU

    İTALYA GÜNEY FRANSA TURU

KAVALA-SELANİK- İGOUMENİTSA-BARİ-NAPOLİ-POMPEİ-ROMA-SİENA-FLORANSA-PİSA-NİCE-CANNES-MONACO-VERONA-VENEDİK

 

Nazilli Atatürk Parkı iyi Su Çeşmesi yanından hareket. Çanakkale- Keşan yolunu takip ederek, gece yarısından sonra İpsala’ya varıyoruz.Gümrük işlemlerimizden sonra Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

 Sabah kahvaltımızı Kavala’da uygun bir tesiste aldıktan sonra, Kavala turumuza başlıyoruz. Kavala’lı Mehmet Ali Paşa’nın evini,su kemeri ve Kale içindeki eski şehri gezdikten sonra, Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanikte otele yerleştikten sonra ,turumuza başlıyoruz.Atatürk’ün Evini ve Beyaz Kuleyi gördükten sonra Aristoteles meydanında serbet zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra İgoumenıtsa’ya hareket ediyoruz. Saat 22.00 da gemiye biniyoruz.

Sabah saatlerinde Bari Limanı’na iniyoruz ve kısa bir yolculuk sonrasında Roma’ya ulaşıyoruz. Roma turumuza başlıyoruz. Colosseum,Vaenezia Meydanı,Panteon,Navona Meydanı ve İspanyol Merdivenleri gezilecek yerler arasında.Aşk çeşmesi’nde dileklerimizi tuttuktan sonra Hıristanlığın merkezi Vatikan, St Pietro Kilisesi’ni geziyoruz. Konaklama 4 YILDIZLI HOTEL DUCA D’ESTE Otelde.

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Pompei’ye hareket ediyoruz.

Pompei’ye varıyoruz.Roma İmparatorluğunun en büyük ticaret liman kenti,Pompei’de M:S 79.yy’da Vezüv Yanardağı’nın yok ettiği şehri ve taşlaşmış insanları gördükten sontra Napoli’ye geçiyoruz. Napoli şehir turunda; Pozilipo,Mergellina,Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı,Toledo Caddesi Görülecek yerler arasında. Panoramik şehir turu ardından Roma’ya hareket ediyoruz.Konaklama Roma’daki 4 YILDIZLI DUCA D’ESTE otelde.

 Sabah kahvaltısı sonrası Floransa’ya hareket ediyoruz. Önce Siena’ya hareket ediyoruz. Siena Turumuzdan sonra Floransa’ya ulaşıyoruz.Rönesans’ın merkezinde şehir turu yapıyoruz.Duomo Katedrali ve Vaftizhane’si, Santa Croce Kilisesi,Piezza Della Signoria,Plazzo Vecchio,Piazza Della Republica görülecek yerler arasında. Alış veriş için serbest zaman Konaklama Floransa’daki 3 YILDIZLI AUTOPARK otelde.

16 EYLÜL CUMA: Kahvaltı sonrası Pisa’ya gidiyoruz. Yer çekimine meydan okuyan Pisa kulasini ve düomo Katedralini gezdikten sonra Nice hareket ediyoruz. Konaklama Nice’deki 4 YILDIZLI NOVOTELANTİBASSOPHİA ANTİPOLİS Otelde.

 Kahvaltı sonrası Film festivallerinin yapıldığı Cannes şehrine gidiyoruz. Panoramik şehir turundan sonra serbest zaman.Daha sonra dünyanın en küçük, ama belki de en zengin ülkelerinden Monoco’da yapacağımız şehir gezisinde, bizi Kaptan Coustau’nun dünyasına götürecek Okyanus Müzesi ve şehrin zenginliğini ve ihtişamını yansıtan Monako Sarayı ve Botanik bahçesi gezilecek yerler arasında. Daha sonra kumarhaneleri ile meşhur Monte Carlo’da serbest zaman veriyoruz. Konaklama Nice’deki 4 YILDIZLI NOVOTEL ANTİBAS SOPHİA ANTİPOLİS otelde.

Kahvaltı sonrası Venedik’e Hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Verona’yı geziyoruz. Romeo ve Jülyet’in evini gördükten sonra serbest zaman. Serbest zamandan sonra Venedik’teki otele yerleşiyoruz. Serbest zaman ve konaklama 4 YILDIZLI VENZİA otelde. 

 Kahvaltı sonrası,Yüzyıllardır suların üzerinde yaşayan şehri keşfe gidiyoruz.Büyük Kanal,San Makro Meydanı ve Bazilikası,Çan Kulesi ve Saat Kulesi,Rialto KöprüsüTövbe Köprüsü,Dükler Sarayı Görülecek yerler arasında.Arzu edenlerle ekstra Murano ve Burano Adaları Turu. Turumuzun sonunda serbest zaman. Konaklama 4 YILDIZLI VENZİA Otelde.

Kahvaltı sonrası Bologna üzerinden Ancona’ya hareket ediyoruz.Ancona Limanına ulaşıp, gerekli işlemlerden sonra gemimize biniyoruz.

Sabah saatlerinde İgoumenıtsa’ya ulaşıyoruz. Selanik Kavala üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gece yarısından sonra Nazilli’ye ulaşıyoruz.

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • *Lüx Otobüsle ikramlı ulaşım

  *İgoumenitsa-Bari- ve Ancona-İgoumenitsa Feribot Bileti(uçak koltuğu)

  *7 Gece 3 ve 4 Yıldızlı otellerde Oda Kahvaltı konaklama

  *2 gece feribot

  *Programda belirtilen çevre gezileri

  *Rehberlik hizmetleri

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • *Otel dışındaki kahvaltılar. Öğle ve Akşam yemekleri

  *Vaporetto ve Gondol Turu

  *Seyahat Sigorta primi(15 euro)

  *Vize Ücreti (120 euro)

  *Yurt Dışı Çıkış Fonu(150 TL)

  *Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri