DOĞU KARADENİZ TURU

BATUM’LU DOĞU KARADENİZ TURU 

       10-16 TEMMUZ

5 GECE OTELDE KONAKLAMA 6 GÜNDÜZ

  AMASYA-SAMSUN-ÜNYE- FATSA- ORDU- (Boztepe)-GİRESUN (Giresun kalesi)- AKÇAABAT- TRABZON-(Sümela Manastırı,Atatürk Köşkü,  UZUN GÖL)- RİZE (Ayder Yaylası, Sarp Sınır Kapısı) –BATUM    

1.GÜN: Saat 20.00 da Ahmet Şensan kültür merkezinden hareket. Denizli,Afyon,Ankara,Çorum yolunu takip ederek Yolda alacağımız kahvaltı sonrası

2.GÜN: Sabah saatlerinde  Samsun’a ulaşıyoruz. Henry Kripel’in Atatürk Heykelini,İlk Adım Anıtını gördükten sonra, Ünye ve Fatsa’yı takip ederek Ordu’ya ulaşıyoruz. Buradaki öğle yemeği molasından sonra adına türkülerin  yakıldığı BOZTEPE’ye teleferikle çıkıyoruz.Ordu’da verdiğimiz serbest zaman sonrası otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.serbest zaman .Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3.GÜN: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz.Atatürk  Köşkünü ve şehir merkezini gezdikten sonra Akçaabat’a gidiyoruz. Meşhur Akçaabat köftecisi Nihat Usta’da Öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Trabzon Atatürk Köşkünü geziyoruz. Sonrası Trabzon-Maçka üzerinden Sümela manastırına hareket ediyoruz. M.S 406 yılında kayalara oyularak yapılan Sümela Manastırını geziyoruz.. Daha sonra Rize’ye hareket ediyoruz. Rize’deki  otele yerleştikten sonra akşama kadar serbest zaman akşam yemeği ve konaklama otelde.

4.GÜN: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Türkiye Gürcistan sınırımızı oluşturan Sarp sınır kapısında pasaporta ihtiyaç olmadan ,sadece kimliklerimizle Gürcistan Batum’a giriş yapıyoruz.Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz..Önce Roma döneminden kalma Goni Asparos Kalesi’ni, Gonio Köprüsü’nü ve Çoruh nehrini göreceğiz. Batum merkeze geçiyoruz. Ve öğle yemeğimizi alıyoruz.Batum Limanı,Medea meydanı ve anıtı diğer göreceğimiz yerler arasında Batum gezimizi tamamlayarak, Batum’da Konaklayacağımız Otel’e yerleşiyoruz.

5.GÜN: Kahvaltı sonrası Çamlıhemşin üzerinden denizden yüksekliği 1350 mt’de olan , ladin ve Kayın ağaçlarıyla kaplı olan AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz.Temiz havası , her tondan yeşili ve doğası ile hayran kalacağınız bu yaylada yürüyüşümüzü gerçekleştirip,kameralarımızla muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Rize’deki otelde.

6.GÜN: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Karadeniz’in en güzel manzarasına sahip Uzun Göl’e doğru yola çıkıyoruz.Öğle yemeğini burada aldıktan sonra Uzungöl’den ayrılıyoruz. Çay Fabrikasına gidiyor, alışveriş yaptıktan sonra. Öğle yemeğinden sonra Ordu’ya doğru hareket ediyoruz.Ordu’da  Otele yerleştikten sonra, Akşama kadar serbest zaman.Akşam yemeği ve konaklama otelde.

7.GÜN: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun’a hareket ediyoruz.Atatürk’ün Milli Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Samsun’a geldiği Bandırma vapurunu geziyoruz. Sonrası Amasya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Amasya’ya ulaştığımızda turumuza başlıyoruz.Hazeran Konağını,Şehzade Büstlerini,Darül Şifa’yı,Beyazıd Külliyesini,Amasya Müzesini,I.Mesut’un türbesinde yeralan bize özgü mumyaları gördükten sonra Ferhat su yolunu takip ederek Çorum, Kırıkkale,Ankara,Afyon ve Denizli güzergahını takip ederek Sabah saatlerinde Nazilli’ye ulaşıyoruz.Bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:3200 TL

İKİKİŞİLİK ODADA TEK KİŞİ: 3950TL

0-6 YAŞ ÇOCUK(EBEBEYNLERİN YANINDA):  1700

6-12 YAŞ ÇOCUK(EBEBEYNLERİN YANINDA): 2400 TL 

Fiyata dahil olan hizmetler:

 

Otobüsle ikramlı ulaşım                    

* 4  Yıldızlı otellerde Konaklama                     

*Otellerde sabah Kahvaltısı ve Akşam yemeği       

*Profesyonel Rehberlik hizmetleri

* Seyahat Sigortası

*Batum Turu

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 

*Müze, Ören Yeri ve  Milli Park Giriş Ücretleri

*Otel dışında alınan yemekler

*Batum Giriş Ücreti. Yurt dışı çıkış harcı(150 TL)

*Minibüs ücreti(Sümela Manastırı

*Zil kale Minibüs Ücreti