Kazdağları - Ayvalık - Cunda Adası

Siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamızda ve saatimizde buluşuyoruz yeni bir güne Merhaba diyoruz.

Yol boyunca mola vererek Edremit’e ulaşıyoruz. Doğayla baş başa kahvaltımızı yaparken aynı zamanda da yolculuk yorgunluğunu atıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Kazdağları Hasan Boğuldu Şelalesine geçiyoruz.

Akçay- Altınoluk yolu üzerinde Kazdağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Hasan Boğuldu Göleti, yemyeşil doğayla çevrili bir alanda ziyaretçilerine muhteşem bir nefes alanı sunmaktadır. Yaz aylarında serinlemek isteyen ziyaretçilerin kendini buz gibi sularına bıraktığı bu gölette aynı zamanda bir piknik alanı bulunmaktadır. Göletin isminin böyle olması ise bir efsaneye dayanmaktadır. Bu efsaneyi Rehberimizden dinleyip sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Cunda Adasına hareket ediyoruz.

Türkiye’nin ilk Boğaz Köprüsünden geçerek ulaşıyoruz Cunda (Alibeyköy) Adasına. Arnavut kaldırımlı sokaklarda kafa kafaya vermiş sohbet eder gibi taş evleri, her daim cıvıl cıvıl çarşısı ve sabah gün doğmadan yola koyulmaya hazır bekleyen balıkçı tekneleri… Rumlardan kalan bu nostaljik hikayeyi güzelleştirip yaşatan Girit mübadillerinin emanet bir çiçeğe bakar gibi özenle koruduğu Cunda, bir nefes huzur arayan bünyeye deva oluyor. Buradaki molamızın ardından Ayvalık’a hareket ediyoruz.

Antik Çağda yabani ayva anlamına gelen Kidonia olarak anılan Ayvalık, Balıkesir‘in Ege Bölgesi sınırları içerisinde kalan şirin ilçesi. Kuzey Ege’nin en güzel durağı Ayvalık, huzur veren bir tatil için beklediğiniz ne varsa, hepsini bir arada verebilen nadide yerlerimizden biri. ‘Kuzey Ege’nin Kalbi’ Ayvalık’taki tarihi Rum evlerinin restore edilip, güzelliklerinin yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla, yazlık yer algısından uzaklaşıp gerçek Ege ruhunu da hissettirmeye başladı. Ayvalık şehir gezimizin ardından son durak yerimiz Şeytan Sofrasına ulaşıyoruz.

Şeytan Sofrası, Ayvalık ilçe merkezinin 8 km güneyinde bulunan hâkim büyük kayalık tepelerin üzerindedir. Mevkiden tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası'nın manzarası gözükmektedir. Üzerinde Şeytan'ın ayak izi bulunduğuna inanılan, halkın madeni para atarak dilek dilediği eski bir lav birikintisidir. burası ile ilgili bilgileri Rehberimizden alıyoruz. Sizlere verecek olduğumuz serbest zamanın ardından bitiş noktamız olan Nazilli’ye doğru yola çıkıyoruz.

Güzel günümüzü siz misafirlerimizle buluşma noktamızda tamamlayıp, bir sonraki WHİTE SEA TOUR Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

  • Konforlu araçlarımızla ulaşım
  • Programda belirtilen çevre gezileri
  • Araç içi ikramlar ve servis
  • Rehberlik hizmeti
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Sabah kahvaltısı

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Programda belirtilenlerin dışındaki yiyecek, içecekler
  • Tüm özel harcamalarınız
  • Ekstra olarak belirtilmiş etkinlikler