ENDÜLÜS İSPANYA ve PORTEKİZ TURU

                                                          İSPANYA ENDÜLÜS   PORTEKİZ TURU

SIRBİSTAN(Beograd) HIRVATİSTAN(Zagreb) SLOVENYA(Lübliyana) İTALYA(Venedik, Milano,Marsilya,Cenova) İspanya (Barcelona,Madrid,Valencia,Toledo,Granada,Sevilla,Cordoba)PORTEKİZ (Lizbon)

13 GECE OTELLERDE KONAKLAMA 15 GÜN

 23 EYLÜL CUMA: Saat 15.00 da Nazilli Kapalı otopark Batı kapısından hareket. Nazilli-Aydın-İzmir-Çanakkale- Keşan  güzergahını takip ederek,Yolda vereceğimiz molalardan sonra,:

24 EYLÜL CUMARTESİ : İpsala Gümrük kapısından Yunanistan ve  Makedonya üzerinden öğleden sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin en önemli yapılarından Belgrad Kalesini geziyoruz. Tuna ve Save nehirlerinin birleştiği tepede bulunan kale muhteşem manzarası içinde bulunduğu parka ev sahipliği yapması açısından önemlidir. Kale meydan parkı savaş zamanında düşmanı gözlem altında tutmak ve savaş hazırlıklarını yapmak için kullanılmıştır.Belgrad’da görmemiz gereken bir yer de restoranları,alışveriş merkezlerini ve pek çok Osmanlı yapısını barındıran  Mihailova Caddesi. Burada vereceğimiz serbest zamandan sonra Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelde

25 EYLÜL PAZAR:Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Slovenya’nın başkenti Lübliyana’ya hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalardan sonra öğleden sonra Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden Ljubljana şehir turuna başlıyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafiti ile dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görüldükten sonra Otele yerleşiyoruz. Konaklama otelde.

26 EYLÜL PAZARTESİ: : Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İtalya’nın Venedik şehrine varıyoruz.Yüzyıllardır suların üzerinde yaşayan şehri keşfe gidiyoruz.Büyük Kanal,San Makro Meydanı ve Bazilikası,Çan Kulesi ve Saat Kulesi,Rialto KöprüsüTövbe Köprüsü,Dükler Sarayı Görülecek yerler arasında. Gondol Turundan sonra Milano'ya hareket. Varışımızın ardından yapılacak olan Milano şehir turunda Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek yerler arasındadır.Milano’da verdiğimiz serbest zaman sonrasıMarsilya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.Marsilya yakınlarında Konaklıyoruz

27 EYLÜL SALI: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Barselona’ya doğru hareket ediyoruz.Panoramik Barcelona turunda Catalunya Meydanı,ünlü Passeig de Gracia Caddesi üzerindeki Pedrera,batllo,Amatler,Leo evleri,Montjuic,Cristobal Colon anıtı ve Sagrada Familia Kilisesi Görülecek yerler arasında Turumuzun ardından Barselonadaki otele yerleşiyoruz.

28 EYLÜL ÇARŞAMBA: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Madrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Güzergahımızda bulunan Saragoza’da panoramik şehir turunda Mayor Meydanı,Puerdelsol,Cibeles, Neptino Meydanı, Alcala Kapısı,Buen Retrio Parkı, Santiago Bernabey Stadı,Granvivo,Donkişot Parkı vr Kraliyet Sarayı görülecek yerler qarasında. Konaklama Madrid’deki otelde.

29 EYLÜL PERŞEMBE: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Madrid şehir turuna başlıyoruz Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır.  Geceleme otelimizde.

30 EYLÜL CUMA: Otelde alacağımız Sabah kahvaltısı sonrası Lizbon'a hareket. Önce Toledo şehrine gidiyor ve turumuza başlıyoruz.M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Toledo Turu sonrasında Caceres ve Lizbon yolculuğumuza devam ediyoruz. Caceres ‘e varışımızı takiben panoramik şehir turu. M.Ö 25 yılında Romalılar tarafından kurulan, 2015 yılında İspanya’nın Gastronomi başkenti seçilen, bazı kaynaklarda 'ölmeden önce görülmesi gereken 1000 yer' arasında gösterilen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Caceres ‘de 12. YY.’ dan kalma Emevi surları ve saraylarını görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi Lizbon’a hareket otele varış ve geceleme otelinizde.

01 EKİM CUMARTESİ: Sabah kahvaltı ardından panoramik Lizbon şehir turu; şehir turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Kalesi’nin bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama semti, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı ve Santa Justa Asansörü görülecek yerler arasındadır.  Sintra & Cascais & Estoril & Capo da Roca turu yapıyoruz. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabası ve Estoril görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Lizbon Şehir merkezine transfer ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman, ardından rehberinizin bildireceği saatte otele geri dönüş. Geceleme otelinizde.

02 EKİM PAZAR: Sabah kahvaltı ardından panoramik şehir turu için Sevilla’ya hareket ediyoruz. Panoramik Sevilla turumuzda göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, dünyanın 3. en büyük katedrali olan Sevilla Katedrali, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası Cordoba’ya hareket ve varışımıza istinaden Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Burada görülecek yerler arasında Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma köprüsü, Kurtuba Camii panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, geceleme otelimizde.

03 EKİM PAZARTESİ: Sabah kahvaltı sonrası Granada’ya hareket, varış ve ardından panoramik şehir turu, tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır.  Al Hambra turu (Saray Müsait olursa gezilecektir. Müsait değilse bahçesi gezilecek) Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan saray görülecektir. Tur sonrası Murcia ‘ya hareket ediyoruz. Güneydoğu İspanya ‘da Segura Nehri kıyısına kurulu Murcia, ihtişamlı kiliseleri, geçmişten günümüze miras kalan mimari yapıları, Akdeniz kıyısındaki birbirinden güzel plajları ve kendine özgü atmosferi ile ziyaretçilerine huzur veren bir şehir. Murcia ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Gotik, Rönesans ve Barok izler taşıyan ve Murcia Merkez Camii ‘nin üzerine inşa edilmiş olan ünlü Santa Maria Katedrali, rengarenk yapısı ile dikkat çeken Piskoposluk Sarayı, şehrin merkezine modern hava katan Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında Murcia bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

04 EKİM SALI: Sabah kahvaltı sonrası Valencia’ya hareket ve panoramik şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Sonrasında Barcelona’ya varış ve panoromik şehir turu. Turumuz da Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Gece turumuzda Barcelona Katedrali, gotik mahalle, Belediye Binası, Plaza Real ışıklar altında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

05 EKİM ÇARŞAMBA: Sabah kahvaltısının ardından orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir.Turumuzun ardından gece konaklayacağımız Cenova’ya hareket.Konaklama Cenova’daki otelde.

O6 EKİM PERŞEMBE: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Zagreb’e hareket ediyoruz.19 yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi’ni göreceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

07 EKİM CUMA:Otelde alacağımız kahvaltı sonrası yurdumuza hareket ediyoruz.Gece yarısından sonra Nazilli’ye ulaşıyoruz.

TUR ÜCRETİ: 1150 euro  (Yeşil Pasaport)

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • *Lüx otobüsle ikramlı ulaşım

  *13 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama

  *Rehberlik Hizmetleri

  *Tüm Extra Turlar

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • *Otel dışında alınan yemekler

  *Vize Ücreti(120 euro)

  *Yurtdışı çıkış pulu (150TL)

  *Seyahat Sigortası(15 Euro)

  *Şehir Giriş ücreti