BOYDAN BOYA BALKANLAR

BOYDAN BOYA BALKAN TURU

 YUNANİSTAN(SELANİK-KAVALA)-MAKEDONYA(ÜSKÜP- MANASTIR-OHRİD)  ARNAVUTLUK(TİRAN-İŞKODRA)-KARADAĞ(BUDVA-KOTOR) HIRVATİSTAN(DUBROVNİK) BOSNA HERSEK(SAREJOVA-KOTOR) SIRBİSTAN(BELGRAD) BULGARİSTAN(SOFYA) 

EXTRA TUR YOK

7 GECE KONAKLAMA 9 GÜNDÜZ 

17 TEMMUZ PAZAR: Saat 15.00 da Nazilli Atatürk Park’ı iyi Su yanından hareket.Yolda vereceğimiz molalardan sonra gece yarısı İpsala gümrük kapısından çıkış işlemlerimizden sonra,Yunanistan’a hareket ediyoruz.

18 TEMMUZ PAZARTESİ:  Kavala  ve Selanik’ten sonra Manastır’a hareket ediyor 4 saatlik yolculuk sonrası Manastır’a ulaşıyoruz.  Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Odasını ziyaret ediyoruz.  Şehir turumuzda, 19. yy inşa edilmiş Saat Kulesini,16.yy yapımı Yeni Camii, 18. yy’ da yapılmış olan ve Fransisken rahipleri tarafından idare edilen Katolik Katedralini ve Eski Çarşısını gördükten sonra sonra serbest zaman.Serbest zaman sonrası Yarım saatlik yolculuktan sonra, Resne’ye ulaşıyoruz. İttihat ve terakki’nin en önemli 3 simasından Resneli Niyazi beyin sarayını ziyaret ediyoruz.Yarım saatlik yolculuktan sonra Ohrid’e varıyoruz.Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Bizans döneminin en önemli Kilise’si günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Amfi Tiyatro bulunmaktadır.Turumuzun ardından Dünyaca ünlü “ Ohri incisi alış veriş olanağı buluyoruz.Serbest zamandan  sonra Otele yerleşiyoruz akşam yemeği ve konaklama 4 yıldızlı otelde.

19 TEMMUZ SALI: : Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ohri Gölünde tekne turu yapıyoruz. Tekne turundan sonra St Naum turunu gerçekleştireceğiz. AKŞAMINDA YEMEKLİ MAKEDON GECESİ.Konaklama otelde.

20 TEMMUZ ÇARŞAMBA:Otelde alacasğımız kahvaltı sonras Tiran’a hareket ediyoruz.Önce Elbasan’ı görüyoruz daha sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran turumuzda Ethem Bey camii,Saat Kulesi,İskender Heykeli, İskender Meydanı ve Janna Nehri görülecek yerler arasında.Tiran turumuzu tamamladıktan sonra İşkodra’ya hareket ediyoruz. İşkodra 5 Yıldızlı Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

21 TEMMUZ PERŞEMBE: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Budva üzerinden, Avrupa Jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor’u geziyoruz.Daha Sonra UNSCO’nun “Dünya Kültür Mirası Listesi”nde  bulunan Dubrovnik şehrine varıyoruz. 12 km’lik surlarla çevrili olan Dubrovnik ‘in en geniş ve işlek caddesi olan Stradun Caddesini,Onoforios Çeşmelerini,Barok dönem eseri Saat Kulaşini,Sponza Sarayını ve Çeşmesini,İvan Grunduliç Meydanında bulunan Riznica Katedrali, Ortaçağ’da inşa edilmiş Domuniken Manastırını ve Avrupa’nın üçüncü ve en eski eczanesinin de yer aldığı Fransisken Manastırı’nı gördükten sonra,Trebinje’ye hareket ediyoruz. 4 Yıldızlı Otele’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

22 TEMMUZ CUMA :  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mostar’a hareket ediyoruz.Mostar turumuza Stari Grad bögesini gezerek başlıyoruz.Görülecek yerler arasında sırasıyla,Karagözbey Camii,Koski Mehmet bey Camii ve Osmanlı İmparatorluğu bölgedeki hoşgörünün bir emsali olarak 450 yıl boyunca ayakta kalmayı başarmış tarihi Mostar Köprüsü’nü görüyor, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbes zamandan sonra Bona Hersek’in başkenti Sarayevo’ya gidiyoruz. Sırplar tarafından tahrip edilen Ulusal Kütüphane ve dört yıl boyunca süren Müslüman –Sırp savaşında üç yanı kuşatılan Saray Bosna’nın dış Dünya’yla tek bağlantısı olan ve bütün ihtiyaç malzemelerinin karşılandığı 5 km’lik tünel ve kuğuların yüzdüğü

gördükten sonra, Baş Çarşı’da yürüyüş turumuza başlıyoruz.Saray Bosna Osmanlı döneminden bu yana üç büyük dinin  barış içinde yaşadığı bir yer olmuştur. Göreceğimiz Ortadoks kilisesi, 16. Yy inşa edilmiş eski bir Sinagog,19. Yy’dan kalma Katolik Kilisesi, savaş sırasında tahrip edilmiş Evropa oteli, 19.yy mimarisi Ordu Evi, savaş sırasında dahi temsillerini hiç aksatmayan Ulusal Tiyatro binası,Kazancılar caddesi,Eski Osmanlı köprüsü,15 yy ait Kolobora Han,Moriça Han,Saray Bosna’nın en büyük camisi Gazi Hüsrev Bey Camii ve Medresesi,Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama 4 Yıldızlı  otelde.

23 TEMMUZ CUMARTESİ: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaştıktan sonra. Şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin en önemli yapılarından Belgrad Kalesini geziyoruz. Tuna ve Save nehirlerinin birleştiği tepede bulunan kale muhteşem manzarası içinde bulunduğu parka ev sahipliği yapması açısından önemlidir. Kale meydan parkı savaş zamanında düşmanı gözlem altında tutmak ve savaş hazırlıklarını yapmak için kullanılmıştır.Belgrad’da görmemiz gereken bir yer de restoranları,alışveriş merkezlerini ve pek çok Osmanlı yapısını barındıran  Mihailova Caddesi. Burada vereceğimiz serbest zamandan sonra Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Belgrad 4 yıldızlı otelde.

24 TEMMUZ PAZAR: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Üsküp’e varıyor ve turumuza başlıyoruz. Makedonya  Meydanı’nı, Osmanlı Taş Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz.Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp kalesinin hemen yanında bulunan 16.yy inşa edilmiş  Sv. Spas Kilise’sini ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şahaseri olan İkonasını görüyoruz.Kilisenin avlusunda bulunan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını görüyoruz. Göreceğimiz diğer yapı 1550 tarihli Kurşunlu Han.Daha sonra Üsküp’ün senbol eserlerinden 16. yy inşa edilmiş saat kulesini göreceğiz.14. yy inşa edilmiş erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ve İsa Bey camii ziyaretinden sonra 4 Yıldızlı otele yerleşiyoruz. Akşam a kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama  4 Yıldızlı  otelde.

25 TEMMUZ PAZARTESİ:Otelde alacağımız kahvaltı Kavala turumuza başlıyoruz. Kavala’lı Mehmet Ali Paşa’nın evini,su kemeri ve Kale içindeki eski şehri gezdikten sonra, Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz.  ,turumuza başlıyoruz.Atatürk’ün Evini ve Beyaz Kuleyi gördükten sonra Aristoteles meydanında serbet zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra, Kavala turumuza başlıyoruz.Kavala’lı Mehmet Ali Paşa’nın evini, su kemeri ve kale içindeki eski şehri gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra akşam yemeği alıyoruz.Akşam yemeğinden sonra Nazilli’ye hareket ediyoruz.

26 TEMMUZ SALI:Öğle saatlerinde nazilliye ulaşıyoruz. Bir başka turda görüşmek dilekleriyle vedalaşıyoruz.

                       YEŞİL PASAPORT:450 EURO(iki kişilik odada kişi başı)

                          NORMAL PASAPORT:590 EURO(İki kişilik odada Kişi başı)

                         TEK KİŞİLİK ODADA KALAN:105 euro fark öder                                            

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER          

  *Lüx otobüsle ikramlı ulaşım                      

  *4 ve 5 yıldızlı  Otellerde konaklama                           

  *Otellerde sabah kahvaltıları ve akşam Yemekleri                                                        

  *Rehberlik hizmetleri

  *Tüm turlar dahil. Extra tur yok 

   

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *Otel dışında alınan yemekler

  *Yurt dışı çıkış harcı(150 TL)

  *Extra harcamalar

  *Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

  *Normal pasaport vize ücreti(140 euro)

  *Seyahat Sigortası(15 Euro) 65 yaş üzeri(20 euro)

  *Şehir girişleri 20 euro(1 kez ödenecek)