Orta Avrupa Ve Kuzey İtalya

ORTA AVRUPA VE KUZEY İTALYA
1.GÜN 

SOFYA-BELGRAD 

Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Haskova yolunu takiben ilk durağımız olan Sofya’da bir mola veriyor ve Sofya panoramik şehir turunu geçekleştiriyoruz. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı gezilebilecek yerler arasındayken Ulu Önder Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı, ordu evini de görme fırsatımız oluyor. Gezi sonrası Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasında bulunuyor. Akşam yemeği için rehberimizden tavsiye alabilirsiniz. Şehir turu sonrası geceleme otelimizde

2.GÜN 
BUDAPEŞTE 
Sabah kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir gezisinde; Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında yer alıyor. Budapeşte’de konaklayacağımız Otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Dinlenmemizi tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Gezisi''ne çıkıyoruz. Tuna nehrinin güzelliklerini bir de bu şekilde keşfettikten sonra yine dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Çigan Gecesi Gezisi'ne katılma imkanı da bulunuyor. 
Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi 
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuza katılabilirsiniz

3.GÜN 

VİYANA 

Viyana. Varışı takiben gerçekleştireceğimiz Viyana şehir gezisinde Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, Dönme Dolabı, Tuna Boyu ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası şehirde serbest zaman geçiriyor sonrasında konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

4.Gün 
PRAG   
Sabah kahvaltımızın ardından keyifli bir yolculukla praga ulaşıyoruz.Prag gezimizde Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasında. Gezinin ardından geceleme otelimizde. 

5.Gün
SLOVENYA BLED
Kahvatımızın ardından slovenyada bulunan dünyaca ünlü bled gölüne geçiyoruz Slovenya’nun Eşsiz Bled Gölü; Ljubljana merkezine 60 km civarında uzaklıkta Avusturya sınırına yakın bir bölgede yer almaktadır.
Orman örtüsünün hemen altına serpilmiş birbirinden şirin evler bulunur.
Göl kıyısına dizilmiş cafe ve restorantlar ayrı bir atmosfer katar.Sarmaşıklarla çepeçevre sarılmış şirin yapıların göle yansıyan aksı görülmeye değerdir.Göl kenarında Pletna adı verilen minik tekneler yeralır. Bu tekneler gölün ortasındaki adaya gidebilme imkanı sağlamaktadırlar.Konaklama bled gölü cıvarında


6.GÜN
VENEDİK   

Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik’e doğru yola çıkıyoruz San Marco Meydanı ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü tur liderimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Gezisi’sini gerçekleştiriyoruz. 
 Vaporetto Ücreti (Ekstra) 
 Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Ardından konaklama yapacağımız otele geçiyoruz. 


7.GÜN
PİSA FLORANSA
Kahvaltı sorası direk olarak pisa Bitirildiği tarihten itibaren, ilk 5 yılını dik durarak geçiren, 3. katının tamamlanmasından sonra, güneye doğru eğilmeye başlayan Pisa Kulesi, Mucizeler Meydanı olarak bilinen Piazza dei Miracoli'de, aslında şehir katedralinin çan kulesi olarak yapılsa da ondan ayrı olarak, 1173'te inşa edildi. Yapımına 1173'te başlanan ve inşası 199 yıl süren kulenin, savaş nedeniyle tam 1 yüzyıl ara verilen inşaatı ancak 1272'de devam edebildi. Bulunduğu temelin yumuşak zeminindeki çökmeden dolayı eğilen Pisa Kulesi, halen her yıl milimetrenin onda yedisi kadar, yani 100 yılda 0,7 cm eğilmeye devam ediyor. Kulenin şu anki eğimi 5,5°. 
                       
FLORANSA
  
Ardından floransaya haraket ediyoruz.Yapılacak olan şehir turumuzda; Santa Maria del Fiore Katedrali, Vaftizhane, Giotto'nun Çan Kulesi, Senyorlar Meydanı ve Sarayı Michel Angelo Tepesi görülecek yerler arasında Geceleme otelimizde.


8.GÜN Gemi yolculuğu

ANCONA-İGOUMENİTSA 

Sabah kahvaltısının ardından tur liderinizin bildireceği saatte Ancona Limanı'na gitmek üzere hareket ediyoruz. Saat 13:30 Gemisine binmek için bilet, bagaj ve gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçip hareket ediyoruz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçiyor. Geceleme Deck Koltuklarda Feribotta.

9.GÜN

SELANİK-KAVALA-İZMİR   

Sabah erken saatlerde Igoumenitsa Limanına varıyoruz ve otobüs ile Selanik'e hareket ediyoruz. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Gezi sonrası yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe ,Dede Ağaç yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Aydın'a doğru yola çıkıyoruz. 
 

Fiyata dahil olan hizmetler:

  • Konforlu araçlarımızla ulaşım
  • Programda belirtilen çevre gezileri
  • Araç içi ikramlar ve servis
  • Rehberlik hizmeti
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Sabah kahvaltısı

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Programda belirtilenlerin dışındaki yiyecek, içecekler
  • Tüm özel harcamalarınız
  • Ekstra olarak belirtilmiş etkinlikler