Çanakkale - Assos - Cunda Adası - Şeytan Sofrası

1.GÜN:

Siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamızda ve saatimizde buluşuyoruz ve yola çıkıyoruz..Yol boyunca mola vererek Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Feribotla Gelibolu Yarımadasına ulaşıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Ecdada saygı ziyaretlerimiz başlıyor.  Seyit Onbaşı, Anafartalar, Conkbayırı, 57. Alay, Kanlı Sırt, Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gelibolu ziyaretimizin ardından feribotla Çanakkale Merkeze geliyoruz. Limanda yer alan Truva Atını ziyaret ediyor Rehberimizden hikayesini dinliyoruz. Başka bir tarihi yapı olan Saat Kulesi ziyaretimizin ardından türkülere konu olan Aynalı Çarşı da alış-veriş molası veriyoruz. Molamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. (Akşam Yemeği Otelimizde)

2.GÜN:

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale’ye Assos’a ulaşıyoruz. Felsefe’nin ilk doğduğu yer olarak da kabul edilen Assos’ta sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda sakızlı kahvenizi yudumlayabilir, yerli ürünlerden satın alabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından antik tarihi limana iniyoruz. Programımızın ardından Kazdağlarının eşsiz manzarası eşliğinde Cunda Adasına hareket ediyoruz.Türkiye’nin ilk Boğaz Köprüsünden geçerek ulaşıyoruz Cunda (Alibeyköy) Adasına. Arnavut kaldırımlı sokaklarda kafa kafaya vermiş sohbet eder gibi taş evleri, her daim cıvıl cıvıl çarşısı ve sabah gün doğmadan yola koyulmaya hazır bekleyen balıkçı tekneleri… Rumlardan kalan bu nostaljik hikayeyi güzelleştirip yaşatan Girit mübadillerinin emanet bir çiçeğe bakar gibi özenle koruduğu Cunda,  bir nefes huzur arayan bünyeye deva oluyor. Buradaki molamızın ardından Ayvalık’a hareket ediyoruz.
Antik Çağda yabani ayva anlamına gelen Kidonia olarak anılan Ayvalık, Balıkesir‘in Ege Bölgesi sınırları içerisinde kalan şirin ilçesi. Kuzey Ege’nin en güzel durağı Ayvalık, huzur veren bir tatil için beklediğiniz ne varsa, hepsini bir arada verebilen nadide yerlerimizden biri. ‘Kuzey Ege’nin Kalbi’ Ayvalık’taki tarihi Rum evlerinin restore edilip, güzelliklerinin yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla, yazlık yer algısından uzaklaşıp gerçek Ege ruhunu da hissettirmeye başladı.Ayvalık şehir gezimizin ardından son durak yerimiz Şeytan Sofrasına ulaşıyoruz.
Şeytan Sofrası, Ayvalık ilçe merkezinin 8 km güneyinde bulunan hakim büyük kayalık tepelerin üzerindedir. Mevkiden tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası'nın manzarası gözükmektedir. Üzerinde Şeytan'ın ayak izi bulunduğuna inanılan, halkın madeni para atarak dilek dilediği eski bir lav birikintisidir.burası ile ilgili bilgileri Rehberimizden alıyoruz. Sizlere verecek olduğumuz serbest zamanın ardından bitiş noktamız olan Nazilli’ye doğru yola çıkıyoruz.
Güzel gezimizi siz misafirlerimizle buluşma noktamızda tamamlayıp, bir sonraki WHİTE SEA TOUR Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • White Sea Tour Kalitesi
 • Güler yüzlü hizmet
 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Bir gece Yarım Pansiyon otel konaklama
 • Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilenlerin dışındaki yiyecek, içecekler
 • Tüm özel harcamalarınız
 • Ekstra olarak belirtilmiş etkinlikler